ÚSPĚCHY ŽÁKŮ

Nicol KÜNSTLER

(šk. r. 2023/2024 – 7. A)

volejbalistka

1. místo v krajském přeboru mladších žákyň – Přebornice Olomouckého kraje.

6. místo na Mistrovství ČR v kategorii mladších žákyň.

3. místo na turnaji Malá cena Beskyd v kategorii mladších žákyň.

         

Anna KRUMPHOLZOVÁ

(šk. r. 2023/2024 – 7. A)

volejbalistka

1. místo v krajském přeboru mladších žákyň – Přebornice Olomouckého kraje.

6. místo na Mistrovství ČR v kategorii mladších žákyň.

Barbora DOBEŠOVÁ

(šk. r. 2023/2024 – 8. A)

volejbalistka

1. místo v krajském přeboru starších žákyň – Přebornice Olomouckého kraje.

1. místo na turnaji Malá cena Beskyd v kategorii starších žákyň.

Sabina STROPKOVÁ

(šk. r. 2023/2024 – 6. A)

volejbalistka

 

6. místo na Mistrovství ČR v kategorii mladších žákyň.

Romana MICHEJDOVÁ

(šk. r. 2023/2024 – 6. A)

volejbalistka

 6. místo na Mistrovství ČR v kategorii mladších žákyň.

Lukáš VYKYDAL

(šk. r. 2023/2024 – 8. B)

in-line bruslař

2. místo v soutěži Czech Slalom Series v Přerově.

2. místo v rámci mezinárodních závodů free style.

Matyáš ŘEHÁK

(šk. r. 2023/2024 – 8. A)

atlet

Mistr Moravy a Slezska v běhu na 1500m překážky.

Vítěz běžeckého poháru Olomouckého kraje pro rok 2023.

Tomáš MOLNAR

(šk. r. 2023/2024 – 8. A)

atlet

2. místo na Mistrovství Moravy a Slezska v atletice pro rok 2024 – dálka.

3. místo na Mistrovství Moravy a Slezska v atletice pro rok 2024 – běh 200 m překážek.

Štěpán Šimon  BUBENÍČEK

(šk. r. 2023/2024 – 6. A)

plavec

Plave závodně za SK UP Olomouc – získal 1. místo v krajském přeboru ve všech stylech.

Gabriela GROFKOVÁ

(šk. r. 2023/2024 – 9. A)

konverzace v anličtině

Dne 14. 12. 2023 proběhla na Gymnáziu Šternberk Konverzační soutěž v anglickém jazyce, kde Gabriela Grofková získala 1. místo 👏

 

Samantha KOHOUTKOVÁ

(šk. r. 2023/2024 – 7. A)

tenistka

Umístění v evropském tenisovém žebříčku za rok 2023 – 219. v Evropě, 13. v ČR.

Jan ŠPOK

(šk. r. 2023/2024 – 5. B)

malíř, ilustrátor

3. místo v soutěži “ Procházka v přírodě“ – ocenění si Honza převzal v Senátě ČR.

Získal 1. místo se výtvarné soutěži „Bezpečná Olomouc 2023“ (kategorie: žáci 1. – 5. roč.) – téma „Hasiči v akci“.

                                                                                                                       

 

 

 

Adrian STŘÍTECKÝ

(šk. r. 2023/2024 – 8. B)

judista

Přebor České republiky – 2. místo v kategorii U14

 

Matyáš SOUKUP

(šk. r. 2023/2024 – 8. A)

judista

1. místo Budapešť Judo Cup.

Získal ocenění Talent Olomouckého kraje 2023 – 1. místo v oblasti sportovní.

Již podruhé se stal Mistr České republiky – 1. místo v kategorii U16.

 

Vojtěch PTÁČEK

(šk. r. 2022/2023 – 8. A)

veslař

Obsadil 2. místo na mistroství ČR na párové lodi pro 8 veslařů.

Matyáš ŘEHÁK

(šk. r. 2022/2023 – 7. A)

atlet

1. místo na mistrovství Moravy a Slezska v běhu na 1500m překážky – Žáci, olympijský sport.

10. místo na mistrovství ČR v přespolním běhu.

 

Samantha KOHOUTKOVÁ

(šk. r. 2022/2023 – 6. A)

tenistka

Na mezinárodní turnaji ZABA CUP Chorvatsko postupila do hlavní soutěže U 14 (335 účastníků).

Na ENSANA Pieštany získala 3. místo v kat. U 14 (240 účastníků – Polsko, Slovensko, Ukrajina, Maďarsko, Německo, Dánsko, Rakousko, Litva, Velká Británie).

Na mezinárodním turnaji v Berlíně 1. 7. 2023 hrála finále čtyřhry a získala zde 2. místo.

 

Lucie NOVÁKOVÁ

(šk. r. 2022/2023 – 6. A)

flétnistka

1. místo ústřední kolo soutěže žáků ZUŠ ČR – duo zobcových fléten DUETKO.

Absolutní vítěz krajské kolo soutěže žáků ZUŠ ČR – duo zobcových fléten DUETKO.

 

Jan ŠPOK

(šk. r. 2022/2023 – 4. B)

malíř, ilustrátor

Získal 1. místo se výtvarné soutěži „Helfštýnská paleta“.

Účastnil se také výtvarné soutěže knihovny na téma „Ilustrace ke knize – Příběhy se šťastným koncem“ ve věkové kategorii do 18 let, kde opět vyhrál 1. místo (obrázek je vystavený na Jungmannově pobočce).

                                                       

                                                               

Matyáš SOUKUP

(šk. r. 2022/2023 – 7. A)

judista

23. 10. 2022 vyhrál Přebor ČR starších žáků (nejvyšší soutěž pro tuto kategorii).

 

 

TITUL MISTRŮ V ATLETICE

(šk. r. 2022/2023 )

V návaznosti na okresní kolo atletického Poháru rozhlasu, ve kterém se starší žáci umístili na 7. místě a mladší žáci na 2. místě, se 23. 5. 2023 konalo krajské kolo v Šumperku.

Naši mladší žáci ve složení Tomáš Molnar, Matyáš Řehák, Adrian Střítecký, Jan Mazánek, David Svoboda, Matyáš Soukup, Dan Strouhal, Sebastian Foret a Alexandr Sladký předvedli obrovké zlepšení oproti okresnímu kolu a dokráčeli si pro titul Mistrů Olomouckého kraje.

Skvělými individuálními výkony se blýskl Tom Molnar, který vyhrál skok daleký a v krikeťáku skončil druhý. Dále Matyáš Řehák zvítězil v běhu na 1000 m. Adrian Střítecký vybojoval 3. místo ve skoku vysokém a 5. místo ve sprintu na 60 m. Jan Mazánek se oproti okresu v krikeťáku zlepšil o 10 metrů a obsadil 5. místo. Naše štafeta na 4 x 60 m byla nejrychlejší ze všech.

Závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. 🙂